Mes Mamyčių Klube jau turime savo rubriką “Kaip mes kuriame vaikų darželį” 279


Čia mes pamažu papasakosime, kokios mūsų vertybės, kaip sekasi einamieji darželio kūrimo reikalai, kokias bėdas įveikėme, klausime Jūsų nuomonės ir lauksime Jūsų patarimų. Susipažinsime, susidraugausime ir kartu užauginsime super darželį.

Pirmasis straipsnis “Prisistatymas”

20131118152820-58144.jpg
Senovaičių šeima: Gabija ir Domas su mažyle VytauteMūsų kelias iki darželio paprastas. Kažkaip, ką tik gimus Vytei aš sugalvojau, kad reikia steigti darželį. Iš pradžių tai tebuvo noras savo vaikui suteikti abstraktų geriausią variantą, kadangi nieko nežinojau apie darželius. Net nežinojau tvarkos einant į valstybinį, nežinojau, kokie jie būna. Bet nuo tos akimirkos pusiau juokais, pusiau rimtai visiems pradėjau sakyti, kad steigsiu darželį.Kadangi ta mintis manęs niekada nebepaliko, tai ilgainiui pastebėjau, kad viskas, kas susiję su darželiais, mane kažkaip ypač traukia, viską atrodo aš lyg atsitiktinai sužinau, pastebiu. Informacija prie manęs kaip prie magneto lipo. Taigi sužinojau daug dalykų: išsigrynino kuo skiriasi valstybiniai darželiai nuo privačių. Jau galėjau susiformuluoti kokie vienų ir kitų pliusai ir minusai. Jų daug, aš neišsiplėsiu šiame prisistatyme, bet tuo pačiu ėmė ryškėti ir ko aš noriu iš darželio, ko tikiuosi savo vaikui. Taigi buvau šiuose naujų atradimų vandenyse, kai eilinį kartą užsiminus apie tai, kad noriu steigti darželį, mūsų nuostabi draugė Erika, su kuria atradome draugystę jau nėštumo metu, kartu susilaukėme mažylių, kartu juos auginome, sako, noriu būti partnerė!!!

Ooo!!! Tada ir prasidėjo!!!

Nemanių šeima: Marius ir Erika ir mažasis Jokūbėlis

Pirmą kartą apie darželio steigimą išgirdau iš Gabijos. Tiesą sakant, iš pradžių tai atrodė tik graži svajonė, gražūs pasvarstymai. Vaikščiodavom žiemą po kiemą 3 valandas ir šnekėdavom, kaip smagu būtų įkurti darželį, su kokiais žaislais vaikai ten žaistų, kaip ten jauku ir gera būtų. Ir taip kalbėjom, kalbėjom, svarstėm, dėliojom mintis, kol vieną dieną tie visi pasikalbėjimai pradėjo atrodyti labai realūs. Pirmiausia, ką padariau, tai nuvažiavau į biblioteką ir prisirinkau knygų apie vaikų ugdymą, Valdorfo metodiką, krizių valdymą ir kūrybinių grupių kūrimą. Tada dar pasikalbėjau su vyru, aptarėm ateities planus, mano sugebėjimus, mūsų finansinę padėtį. Juk vyras galėjo aiškiau ir žemiškiau matyti situaciją, nei aš padebesiais įsisvajojusi apie vaikų darželį.

Paskambinau Gabijai po kelių vakarų knygų skaitymo ir sakau, noriu, darom, jungiuosi prie tavo idėjos. Tada ir prasidėjo didieji darbai. Kartais labai rimtai neatsitraukiant nuo kompiuterio, o kartais tiesiog susėsdavom su Gabija į vieną lovą ir svajodavom, bandydavom įsivaizduoti darželio interjerą, baldus. Manau, verslas turi būti ne tik sunkus darbas, bet ir svajonių išsipildymas. Todėl abi stengiamės įsiklausyti į kiekvienos norus ir svajones. Aš labai noriu Valdorfo metodikos, o Gabija emocinio intelekto ugdymo darželyje. Tai kodėl nesujungus ir neįgyvendinus mūsų abiejų norų. Taip po truputį ir sudėliojome, kaip turi darželis atrodyti, kuo jis bus ypatingas, pagal kokią programą vaikai čia bus ugdomi.

Sekti naujienas Mamyčių klube!

Leave a Comment