Projektas “Kaip mes kuriame darželį”: Kas gi mes būsime? 108


Šiandien pagalvojome, kad galime jau nemažai apie save papasakoti, taigi šis straipsnis apie mus –koks darželis bus Super Briedis :)

Super Briedis bus lopšelis – darželis. Turėsime dvi grupes: mažiukų – nuo 1,5 iki 3 metų ir dičkių – nuo 3 iki 6 metų. Kiekvienos grupės po 10 vaikučių, jie gyvens atskirose, specialiai jiems pritaikytose patalpose. Savoje grupėje ir žais, ir miegos, ir valgys. Mažylių jau laukia erdvus tualetas su visais būtinais asmens higienai palaikyti įrenginiais. Čia bus ir dantukų valymo vieta, nes mes didelį dėmesį skirsime dantukų priežiūros įgūdžiui ugdyti – dantukus plausime po kiekvieno valgio.

Du kartus per dieną eisime į lauką. Eisime į aplink esančias pievas, žaisime dengtoje krepšinio aikštelėje, kapstysimės smėlio dėžėje, supsimės sūpynėse ir aišku eisime atrasti aplinkinių erdvių. Buvimas lauke jungia mūsų pasirinktus Valdorfo metodikos aspektus – tai gamtos pažinimas, jos dėsnių suvokimas, gyvybės pažinimas, žaidimas natūraliomis priemonėmis bei skandinavišką sveikatinimą, kas apima sportavimą ir žaidimą lauke.

Kūrybingumui skatinti (tai yra dar viena mūsų ugdymo ašis), turime didelę juodą mokyklinės lentos sieną, turime pastatomų piešimo lentų – čia mokysimės valdyti įvairias piešimo priemones, mintis išreikšti simboliais. Kartą per savaitę mokysimės dainuoti akomponuojant gitara. Pasakų kampelyje seksime ir skaitysime pasakas, sukritę ant gilaus minkšto kilimo, pasirėmę megztomis pagalvėlėmis.

Pietų miegelio kviesime mažylius ant čiužinukų. Neišsigąskite mamytės – čiužinukai tinkamo aukščio ir tiesiami patalpose, ypatingai gerai apsaugotose nuo skersvėjo. Galvytėms pasidėti pasiūlysime žąsies plunksnų pagalvėles, o užsikloti – lengvas, minkštas ir šiltas antklodes. Nenusiteikę poilsiui vaikučiai tyliai pažais su auklėtojomis pasakų kampelyje, gal pajutę atsėlinant tylų ir ramų miegelį – patys užsimanys nusnūsti :)

Pabudus ir pavalgius skanaus subalansuoto šilto maisto imsimės žaisliukų :) Jų jau turime be galo daug ir jų tik daugėja. Pagal Valdorfo metodikos gaires žaisime žaidimus imituojančius suaugusių žmonių darbus: turime žaisliukų beveik visoms profesijoms! Žaisim ir gaisrininkus, ir statybininkus, ir automechanikus, ir siuvėjus, ir kepėjus, ir pardavėjus, ir valytojus, ir mokytojus, ir vairuotojus! Ugdydami kūrybiškumą mes statysime pilis ir lėlių namelius, siūsime lėlėms drabužėlius ir pačias lėles, statysime miestus ir zoologijos sodus, vaidinsime pasakas, o ugdydami emocinį intelektą žaisime rolių žaidimus, vaidinsime emocijas ir jausmus. Bandysime juos piešti ir dainuoti, visas įgytas žinias tuoj pat naudosime mokydamiesi spręsti konfliktus, draugauti ir pyktis.

Visa tai mums padės daryti darni auklėtojų ir auklyčių komanda, kurią šiuo metu renkame. Prireikus samdysime kitų sričių profesionalus.

Taigi tokie mes būsime ir jau gana greitai. Jei viskas gerai bus su leidimais ir sutartimis, ir nutartimis, ir pasais, ir kitaip visais tūkstančiais reikiamų dokumentų, duris atverti turėtume vasarį. Artimesniam susipažinimui būtinai padarysime atvirų durų dieną, kuomet susipažinsime ir pažaisime su visais susidomėjusiais! Taigi šiuo metu mes laukiame žinių iš institucijų – jūs laukite žinių iš mūsų :) Tikimės, kad viskas bus gerai ir laikome kumščius :)

Leave a Comment