Skandinaviškas sveikatinimas


Remiantis skandinavų patirtimi, vaikų darželyje „Super Briedis“ vaikų  sveikata stiprinama šiais būdais:

1. Kasdien, nepriklausomai nuo oro, vaikai du kartus per dieną būna kieme (nebent tėvai prašo nevesti). Kieme žaidžiama, daromos ekskursijos į mišką ar pievą, vasaros metu kieme atliekama mankštelė. Tėvelių yra prašoma pasirūpinti tinkama orui apranga, o vaikų darželyje turi būti palikti skėčiai ir apsiaustai nuo lietaus. Pastebėta, kad jeigu vaikai grūdinami nuo ankstyvos vaikystės, jie rečiau serga peršalimo ligomis, yra aktyvesni ir geresnės nuotaikos.

2. Dantų priežiūra. Vaikų darželio auklėtojoms prižiūrint vaikai mokomi teisingai valytis dantis. Taip yra formuojamas įprotis du kartus per dieną po valgio išsivalyti dantukus. Naujaisiais odontologų  surinktais duomenimis, Lietuvoje apie 97 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų dantys pažeisti karieso, tuo tarpu Vokietijoje – 36 proc., o Skandinavijos šalyse – vos 5 proc. Taigi remdamiesi skandinavų patirtimi, siekiame, kad ir mūsų šalies vaikų dantukai būtų sveiki. Tėvelių bus prašoma pasirūpinti dantų šepetukais ir juos keisti kas 3 mėnesius.

3. Rytinė mankšta. Ji pažadina vaiko organizmą, nuteikia jį darbingai, aktyvina širdies, kvėpavimo takų ir kitų organų darbą, formuoja taisyklingą laikyseną, gražią eiseną, užkerta kelią plokščiapėdystei. Vaikai, kurie kasdien atlieka rytinę mankštą, nebebūna mieguisti. Mankšta teigiamai veikia raumenų sistemas, stiprina širdį. Rytinė mankšta svarbi ir kaip auklėjimo priemonė. Mankštai reikia valios pastangų, todėl reguliarus mankštinimasis ugdo ryžtingumą, drausmina vaiką, lavina dėmesį, pratina sąmoningai siekti tikslo.